OFERTA

W ramach praktyki prywatnej prowadzę psychoterapię psychoanalityczną indywidualną krótko lub długoterminową oraz terapię psychoanalityczną par.


Konsultacje psychologiczne

Konsultacje psychologiczne to najczęściej kilka spotkań, które umożliwiają rozpoznanie problemu pacjenta i wstępne jego rozumienie. Czasami konsultacje są pomocne same w sobie, ponieważ już same uświadomienie sobie istoty problemu jest pomocne i daje kierunek do dalszego działania i rozwoju. Często konsultacje są wstępnymi spotkaniami poprzedzającymi decyzje o podjęciu psychoterapii, czyli regularnej pracy nad problemami.


Psychoterapia psychoanalityczna indywidualna

Psychoterapia psychoanalityczna skierowana jest do osób, które przeżywają długotrwały dyskomfort związany z trudnościami w relacjach z ludźmi, lękiem, depresją czy utrzymującymi się objawami psychosomatycznymi.

Wskazana jest dla osób, które zauważają, że pewne problemy w relacjach z ludźmi czy w pracy powtarzają się mimo chęci zmiany. Mogą korzystać z niej również osoby pragnące się rozwijać w sferze osobistej i zawodowej, być bliżej z ludźmi, czy mieć odwagę podejmować odważne decyzje w swoim życiu.

Psychoterapia psychoanalityczna pomaga zrozumieć siebie, motywy swoich działań poprzez analizę wewnętrznego świata pacjenta, świadomych i nieświadomych myśli, przeżyć, przekonań na temat życia i świata. Tworząca się więź między pacjentem a terapeutą ożywia pewne wzorce kontaktu z bliskimi ludźmi, co daje cenną możliwość analizy w gabinecie tego, co jest problematyczne w życiu pacjenta, zrozumienia podstaw różnych problemów i głębokiej pracy terapeutycznej nad tym. Sesje psychoterapii psychoanalitycznej odbywają się 2-3 razy w tygodniu o stałych terminach.


Konsultacje i psychoterapia psychoanalityczna dla par

Mogą być pomocne dla par w kryzysie, przeżywających różne problemy czy poważne wątpliwości co do bycia razem i chciałyby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Konsultacje lub dalsza terapia mogą pomóc zgłębić świadome i nieświadome oczekiwania wobec partnera, poprawić komunikację w związku i umożliwić bardziej satysfakcjonującą, bliską relację dla obojga. Konsultacje i psychoterapia par prowadzone są przez dwóch terapeutów.

Terapię par prowadzę wspólnie z psycholog, psychoterapeutką Panią Iwoną Głowińską http://psycholog-gdynia.com.pl